Festivāls “Līgo Višķos” 2022 aizritējis jautri un atraktīvi

22. un 23. jūnijā Višķu estrādē un stadionā pēc divu gadu pauzes norisinājās tik ilgi gaidīts festivāls “Līgo Višķos” 2022, kas pulcēja līgotājus no malu malām. Šogad pasākums notika divu dienu garumā, kas nevarēja neiepriecināt, jo laiks bija patiešām burvīgs.

Šoreiz mūsu galvenais festivāla varonis Kazimirs Adamovičs aicināja uz savu lielo priekšvēlēšanu kampaņu Višķos – “Kazimira Adamoviča prīkšvieliešonu špāses”, kurai par godu izstrādāja savu “Kazimira Adamoviča Solījumu partijas” programmu. Šīs programmas ietvaros 22. jūnijā pirmajiem 1000 apmeklētājiem bija lieliska iespēja bezmaksas nodegustēt garšīgu alu un mājas sieru, kā arī kārtīgi izpērties un baudīt pirts rituālus gan festivāla pirmajā dienā, gan otrajā dienā. Visi interesenti līgotāji varēja piedalīties radošajās darbnīcās un pirts meistarklasēs.

Festivāla “Līgo Višķos” otrajā dienā, 23. jūnijā, programma bija vēl interesantāka un daudzveidīgāka. Jau sākot no pusdienām, tie, kas nepaspēja nobaudīt pirts, masāžas un veselības uzturēšanas pakalpojumus pirmajā dienā, varēja izmantot šo iespēju festivāla otrajā dienā. Līgotāji, kam pirts bija pārāk karsta, varēja piedalīties jautrās stafetēs un citās sporta aktivitātēs svaigā gaisā turpat pie estrādes Višķu stadionā. Pasākuma laikā notika mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī pirtsslotu siešanas un vainagu pīšanas darbnīca.

Festivāla “Līgo Višķos” kulminācijā izskanēja Līgo svētku lielkoncerts, kurā uzstājās Normunds Rutulis, Kristīne Šomase un Normunds Liepiņš, “Galaktika”, Juris Ostrovskis, “Bulta”, “Anima Corde” un “Līksme”. Pēc koncerta visi festivāla apmeklētāji varēja baudīt apburošu un neaizmirstamu uguns šovu.

Tumsai iestājoties, festivāla “Līgo Višķos” norises vietā tradicionāli tika kurts liels un krāšņs Līgo ugunskurs, kas radīja neaprakstāmas emocijas un lieliskus mirkļus. Pasākuma noslēgumā ikviens varēja izkustēties jautra zaļumballē Normunda Rutuļa, Kristīnes Šomases un Normunda Liepiņa vadībā.

Viesu ērtībām, blakus Višķu stadionam divu dienu garumā darbojās arī telšu pilsētiņa, kurā labprāt nakšņoja un atpūtās daudzi festivāla dalībnieki.

Līgo svētku svinēšanu Višķu estrādē, kas atrodas gleznainā Luknas ezera krastā, jau septīto gadu rīkoja Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”. “Līgo Višķos” ir vieni no vērienīgākajiem un gaidītākajiem svētkiem Latgalē, kas izraisa daudz burvīgu, patīkamu un neaizmirstamu emociju un mirkļu.

Uz tikšanos Līgo svētkos Višķu estrādē 2023. gadā!

FOTOGALERIJA