Višķu estrādē izdejos “Vilkaču mantinieces” stāstu

16. jūlijā Višķu estrādē ikkatrs aicināts noskatīties horeogrāfa Jāņa Purviņa veidoto dejas izrādi “Vilkaču mantiniece”, kas piedāvās jaunas latviešu skatuviskās tautas dejas horeogrāfijas un aicinās sekot līdzi populārā romāna varoņu gaitām jaunā skatījumā.

Dejas izrādes “Vilkaču mantiniece” pamatā ir Ilonas Leimanes romāna motīvi. “Tas ir stāsts par divām dzimtām, kurām, par spīti seniem naidiem, reiz bij’ jāsavijas vienā. Tas nenāca viegli, tas nenāca ātri, tas nāca caur liesmu un dvēseles sāpi, bet augstiene bez lejas nepastāv un diena bez naktes nepienāk, un sausme bez ūdens valgmi nesasniedz, lai arī ko tu saviem bērnu bērniem pūrā liec…,” vēstīts deju izrādes pieteikumā.

“Izrādi gatavoju pērn savā 50 gadu jubilejā, atskārstot, ka vēlos nevis skatīties pagātnē, bet raudzīties nākotnē – tiekties uz jauna radīšanu, ieliekot izrādē ikdienā smeltās piedzīvojumu un emociju sajūtas, kuras ir vērts pārvērst dejā. Priecājamies, ka varēsim ar šīm sajūtām dalīties ar skatītājiem Višķu estrādē,” teic izrādes autors Jānis Purviņš.

Izrāde skatītājiem dāvā  ne vien jaunas horeogrāfijas, bet arī konceptuālu un simboliski bagātīgu skatījumu par tradīcijām, latvisko dzīvesziņu un mītisko jūtu pasauli.

Izrādes libretu radījusi Rasa Bugavičute-Pēce, mūzikas autors – Edgars Lipors, bet režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, producents biedrība “I DID IT”.

“Vilkaču mantinieces” stāstu izdejos Jāņa Purviņa vadītais Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis “Līgo” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līgo”.

Dejas izrāde līdz šim izdejota pērn augustā Liepājas Jūrmalas parkā un šogad 4. maijā Rīgā.

Dejas izrāde Višķu estrādē būs skatāma 16. jūlijā, sākums plkst. 19.00. Ieeja bez maksas. Izrādes norisi atbalsta Augšdaugavas novada pašvaldība.

Avots: https://ieej.lv/vGbPV