Aizvadīta starptautiskā tūrisma izstāde „Balttour 2014”

DSC_0797   DSC_0800

No 7.-9. februārim Rīgā, izstāžu centrā Ķīpsala notika 21. Starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus „Balttour 2014”, kas ir lielākā tūrisma izstāde Baltijā un ik gadu vienkopus pulcē tūrisma interesentus un dažādus tūrisma pakalpojuma sniedzējus, kurā savu tūrismu piedāvājumu prezentēja arī Daugavpils novads Latgales reģiona stendā.

Šogad Latgales stendā uzsvars tika likts uz kulinārā mantojuma tēmu, īpaši patīkami pārsteigumi gaidīja gardēžus, kuriem tika piedāvāti tradicionālie ēdieni un dzērieni no dažādiem Latgales novadiem. Izstādes laikā tika prezentēts jaunais informatīvais materiāls – tūrisma ceļvedis „Latgale Vieno!” Latgales stenda apmeklētājus izstādes laikā sveicināja arī Miss Tourism queen International 2013 uzvarētāja Alise Miškovska no Daugavpils.

Izstādes laikā apmeklētājiem tika piedāvāti Daugavpils novada TIC sagatavotie jaunie tūrisma materiāli, tūrisma maršruts „Daugavpils novada zelta loks”, kuros apkopota aktuālākā informācija par tūrisma iespējām Daugavpils novadā, kas ir sagatavots latviešu, krievu, angļu valodās. Daugavpils novada pašvaldības aģentūras „TAKA” apmeklētājiem piedāvāja izbaudīt „Lielās Līgo brīvdienas Daugavpils novadā”, kur tika apkopota informācija par aktīvās atpūtas iespējām, pasākumiem un apskates objektiem Daugavpils novadā piecos maršrutos. Tāpat apmeklētājiem tika piedāvāti informatīvi materiāli no Daugavpils novada muzejiem un tūrisma uzņēmējiem.

Vislielāko interesi izstādes apmeklētājos raisīja informācija par dabas parku „Daugavas loki”, Naujenes novadpētniecības muzeja Augšdaugavas  musturdeķa rekorda tapšanu un aktīvo atpūtu Daugavpils novadā.