Ar Menueta dziesmām un 80-to gadu hītiem tika noslēgta Višķu estrādes muzikālā vasara

Muzikālā vasara Višķu estrādē bija bagāta skanīgiem muzikāliem notikumiem. Lai izdejotos līdz rītausmai vai izbaudītu skanīgas dziesmas koncertos, ikviens varēja atrast savai gaumei piemērotāko muzikālo pavadījumu.

Jau otro gadu  Višķu estrādē visas vasaras garumā, katra mēneša nogalē notika koncerti ar Latgalē un Latvijā populārām grupām un izpildītājiem, kas deva iespēju izbaudīt kvalitatīvu mūziku un izballēties līdz saules lēktam vienā no skaistākajām Latvijas brīvdabas skatuvēm.  Īpašu skanējumu piedod estrādes teritorijas reljefs, kas bija veidots speciāli koncertiem un koru skatēm. Skatītāji ir novērtējuši arī sakopto vidi apkārt un smilšaino Luknas ezera pludmali, kas atrodas tikai dažu soļu attālumā no estrādes. Šādu salikumu var salīdzināt vienīgi ar slaveno Dzintaru koncertzāli tikai Latgales viducī. Tradicionāli visi koncerti noslēdzas ar zaļumballi, kas notieka uz lielā deju plača, kas savas izcilās īpašības visā pilnībā atklāja šogad Latgales deju svētkos, kad laukumā vienlaicīgi dejoja vairāki simti dalībnieku, bet kopumā izdejoja tūkstoši.

29. maijā muzikālo vasaru iegrieza jauno mūziķu festivāls „Pagrabu dziesmas zem zvaigznēm”, kurā ar savu sniegumu dalījās tādas grupas kā: jauniešu grupa “Mažors”, “LS Process”, “Saintorment” ar solisti Agati Jermaļonoku, “SOLITE”, “Padod Stīgu” un “Spacing”.  Jauno mūziķu festivāls izcēlās ar savu augsto kvalitatīvo sniegumu.

DSC_1207

23. jūnijā lustējāmies Līgo pasākumā „Trejdeviņas burvestības Līgo naktī” ar iemīļotiem izpildītājiem, „Stage On”, „Rožupes vīri”, „Dvinskas muzikanti”, Ēriks Gruzniņš, duets „Inga un Normunds”, Dainis Skutelis, „Puncuļu ģimene”, un ar citiem interesantiem priekšnesumiem, pārsteigumiem un burvestībām. Līgo nakts svinētāji tika aicināti nodegustēt Daugavpils novada labāko mājražoto alu un sieru. Neskatoties uz lietaino laiku Višķu estrāde pulcēja vairāk kā tūkstoti līgotāju no tuvākām un tālākām malām. Pie tam šogad pirms koncertprogrammas Višķu stadionā notika starptautisks maratona posms 50 un 100 km distancēs, kas pulcēja dalībniekus no vairākām pasaules valstīm.

DSC_1716 DSC_1801 DSC_1775

31. jūlijā ikviens vasaras baudītājs tika aicināts uz koncertu ar „Ēriku Gruzniņu” un uz lustēšanos ar DJ Normundu.

Muzikālās vasaras izskaņā – 28. augustā –  80-to gadu mūzikas festivāls „Saldie 80tie” ar Latvijā leģendāro grupu „Menuets” kurā bija iespējams dzirdēt visiem zināmas un iemīļotas 80-to gadu dziesmas un tā laika izpildītāju kompozīcijas dzīvajā skanējumā. Tika izdziedātas populārākās dziesmas no grupas repertuāra – „Dziesma, ar ko Tu sāksies”, „Viņi dejoja vienu vasaru”, „Alvas zaldātiņi” un citas, kā arī dziesmas no kinofilmām un multfilmām – „Ak Johans, Johans”, „Bimini”.  Koncertu iesildīja grupa Dvinskas muzikanti ar savām populārākajām dziesmām, tai skaitā tām, kas šobrīd piedalās šlāģeraptaujā –„ Dzymtō puse”, gan arī ar jau tautā iemīļotām dziesmām – „Hei, brōļ latgalīt”.

DSC_2072    DSC_2081

Pēc koncerta zaļumballi piepildīja ar 80-to gadu hītiem Latgalē pazīstamais DJ Normunds, kas pārējai Latvijas publikai vairāk ir pazīstams kā dueta Inga un Normunds izpildītājs. Normunds ir tas dīdžejs, kas ir licis diskotēkas tālajos 80-jos un liek arī šobrīd jaunatnei, līdz ar to labi izprot publikas vēlmes un vairākas reizes nācās paziņot, ka skan pēdējā šīs vasaras dziesma uz Višķu estrādes deju plača.

Bez aģentūras TAKA organizētajiem pasākumiem Višķu estrādes un stadiona kompleksā notika arī vairāku lielu organizāciju sporta spēles. Maija beigās vairāku dienu garumā sporta spēles organizēja  Nacionālie bruņotie spēki. Sporta spēles sākās ar nelielu parādi un pūtēju orķestra defilē šovu. Noslēdzās pasākums ar dalībnieku apbalvošanu un balli. Pēc liela pārtraukuma stadionā tika iedegta olimpiskā lāpa, kas ar savu uguni priecēja spēļu dalībniekus un viesus.

DSC_1024  DSC_1087

DSC_1052  DSC_1109

Vasaras mēnešos sporta spēles saviem darbiniekiem organizēja Hansa-flex, Latvijas mērnieku biedrība un ugunsdzēsēji. Latvijas mērnieku biedrība savas sporta spēles izvēlējās organizēt kopā ar pagasta svētkiem, kas bija abpusēji izdevīgi un iespēja izveidot svētkus krāšņākus un saturīgākus.

DSC_1042

Bez izklaides pasākumiem, visas sezonas garumā, notika gan treniņi, gan republikas mēroga sacensības vieglatlētikā, futbolā, basketbolā, strītbolā, pludmales volejbolā. Sportisti, muzikanti, pasākumu organizētāji un atpūtnieki augstu novērtēja labo kompleksa kvalitāti, tā materiāli tehnisko bāzi un sadarbību ar darbiniekiem.

Paldies visiem kas nāca uz muzikālajiem un sporta pasākumiem un ar savu līdzdalību priecājās līdzi. Tiksimies muzikālās vasaras pasākumos Višķu pagasta estrādē nākamgad!

Muzikālo vasaru Višķu estrādē atbalsta: Daugavpils novada dome, Višķu pagasta pārvalde, viesnīca “Latgola”, Tirdzniecības centrs „SOLO”, portāls LAKUGA, veikalu tīkls „ELVI”, Daugavpils Universitāte un  “Aldaris”.

 

Informāciju sagatavoja Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA”

e-pasts: taka@dnd.lv

T. 29431360