Latvju pirts un zāļu festivāls 2019

60351026_636126203480627_4802349662625333248_n

Jau otro gadu jūnija sākumā visi interesenti tiek aicināti uz latvisko sajūtu brīvdienām Latgalē – LATVJU PIRTS UN ZĀĻU FESTIVĀLU 2019.

Festivāls noritēs trīs dienas: no 7. Līdz 9.jūnijam Daugavpils novada Višķos, Višķu estrādē, pie skaistā Luknas ezera un pulcēs vienkopus Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes un citu novadu pirtniekus, zāļu un ārstniecības augu vācējus un stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus, un citus jomas profesionāļus no Latvijas un ārvalstīm. Pasākumā tiek gaidīti visi pirts, pļavu un mežu mīļi, dārziņu īpašnieki un ikviens interesents, kuram ir tuvs latvisks, veselīgs dzīvesveids caur pirti un saikni ar dabu pļavā, mežā un dārzā.

Uz lielās Višķu estrādes skatuves katru festivāla dienu viss par pirts, zāļu un augu tematiku:
-noderīgas tematiskās lekcijas
– meistarklases
– radošās darbnīcas

Pasākumā notiks ieklausīšanās augu vibrācijās. Tiks godā celtas Latgales un Zemgales reģiona pirtnieku prasmes, zāļu vācēju un augu audzētāju bagātība –  vīnogu, zemeņu, alvejas, citronliānu, irbeņu, vībotņu, ievu, biškrēsliņu un daudzu citu augu vēstījums, pareiza audzēšana, ievākšana, sagatavošana un izmantošana cilvēka spēkam un labsajūtai.

Demonstrāciju stikla pirtiņā visu festivāla laiku – pirtnieku meistarklases un demonstrējumi, kā arī blakus dažādās pirtiņās un nojumēs rosīsies pirtnieki, masieri un veselības praktiķi. Bērnus priecēs īsteni latviskas radošās nodarbes ar dabas noslēpumiem.

Apmeklētājiem ieeja pasākumā ir BEZMAKSAS – pasākuma programmā lekcijas, meistarklases, radošās darbnīcas un vakara koncerti. Festivāla laikā darbosies arī tematiskais mājražotāju, amatnieku un vietējo ražotāju tirdziņš. Festivāla norises vietā aizliegts ienest un lietot līdzi atnestus alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas.

Festivālu organizē biedrība “Lauku partnerība “Lielupe”, Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” un biedrība “Sateka”, sadarbībā ar biedrību “Latvju pirts un SPA asociācija” un Višķu pagasta pašvaldību.
Festivāls ir Leader starpvalstu sadarbības projekta “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam!” pasākums. Projekts “Dabas spēks un pirts tradīcijas – sev, ģimenei un biznesam” (18-00-A019.333-000006) tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Papildus informācija par festivālu: facebook: Latvju pirts un SPA asociācija un www.lpsa.lvhttp://daugavpils.partneribas.lvwww.partneribalielupe.lv.http://www.sateka.lv.

Pilna festivāla programma būs pieejama drīzumā.
Dalībnieku pieteikšanās – no 17. maija līdz 3. Jūnijam.