Līgo festivāls Višķos 2019

1_pasakuma-apraksta-attels2-png

Visus līgotājus šogad gaida Daugavpils novadā!

Jau piektdien, 21. jūnijā, Daugavpils novada iedzīvotāji un novada viesi tiek aicināti piedalīties ielīgošanas pasākumos. „Līgo Višķos” festivāla ietvaros norisināsies gan tradicionāli vasaras saulgriežu rituāli folkloru kopu pavadībā, gan Open-air diskotēkas, gan sporta pasākumi un dažādas meistarklases.

21.jūnijā, no plkst. 21.00 visus gaidīs Latgalisko tradīciju un prasmju mājā “Ambeļu skreine”, kur notiks “Vosorys saulgrīži Ambeļūs” interaktīvs pasākums. Tā laikā būs iespējams iepazīties ar latgaliešu Līgo tradīcijām, notiks rotaļas un danči kopā ar folkloras kopām “Speiga” un “Dyrbyni”, ugunskura iedegšana, meistarklases vainagu pīšanā un zaļumballe līdz pašam rītam, kopā ar duetu „Inga un Normunds”. Uzsverot latgaliešu viesmīlību, ieeja šajos pasākumos ir bezmaksas.

22. jūnijā visi līgotāji tiek aicināti turpināt svinības kopā ar “Lauku studiju”, kas rīkos „Disko ielīgošanu” Višķu estrādē pie paša Luknas ezera. Nakts pasākums sāksies 23.00 un turpināsies līdz plkst. 3.00. Viesu ērtībām Višķu estrādes un stadiona teritorijā visa festivāla laikā būs iespējams palikt ar savu telti, speciāli ierīkotā telšu pilsētiņā (obligāta iepriekšējā rezervācija). Festivāla „Līgo Višķos” apmeklētājiem Open-air diskotēka būs par simbolisko maksu – 1 EUR.

23. jūnijā no paša rīta „Līgo Višķos” festivāla ietvaros notiks „Esi Pirmais” sporta turnīrs. Sacensības notiks dažādās disciplīnās – pludmales futbolā, strītbolā, tautas bumbā un jautrajos startos. Turnīrs sāksies plkst 10.00 un turpināsies līdz plkst. 16.00. Sportistu ērtībai kursēs autobuss Daugavpils – Višķu estrāde un stadions – Daugavpils (obligāta iepriekšējā rezervācija). Uzvarētājus sagaida interesantas balvas. Visiem sporta turnīra dalībniekiem būs iespēja iegādāties festivāla biļeti ar 50% atlaidi.

No plkst. 19.00 Višķu estrādes teritorijā sāksies Līgo svētku svinēšana. Notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izbraukuma ēdināšana, izbraucieni ar laivām. Pirmie 1000 pasākuma apmeklētāji tiks uzcienāti ar sieru un alu.

Plkst. 19.30 Višķu estrādē svētku koncertu ieskandinās jauniešu kapela “Augusti”. Atraktīvie latgaliešu jaunieši priecēs klātesošos gan ar tautasdziesmām, gan ar populārām ziņģēm.

Višķos šogad Līgo svētku sajūtas ienesīs Ogres Tautas teātra aktieri, plkst. 20.00 izspēlējot Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienas Silmačos”. Blaumaņa luga savu pirmizrādi piedzīvoja tālajā 1902. gada 30. janvārī Rīgas Latviešu biedrības teātrī. 100 gadus vēlāk “Skroderdienas Silmačos” ir latviešu teātra fenomens – tautas luga, ko katros Jāņos latvieši labprāt skatījušies un skatās, smejas līdz asarām un dzied līdzi Blaumaņa sirsnīgajām kuplejām. Ogres Tautas teātris līgos kopā ar saviem skatītājiem, piedāvājot sekot līdzi tik iemīļotajām, tik zināmajām un tik jautrajām Silmaču saimes ļaužu izdarībām un attiecībām. FOTO: publicitātes

No plkst. 22.30 festivāla “Līgo Višķos” apmeklētājus kārtīgi izkustinās par interneta sensāciju kļuvusī grupa  “Latgalīšu Reps”. Mūziķi ir pārliecināti, ka repam latgaliešu valodā patiešām ir nākotne – galvenais ir mīlestība pret dzimteni, valodu un mūziku.  Koncerta laikā būs iespējams izdejoties un izdziedāties tādu populāru hītu pavadījumā kā “Žarei Gaļi”, “Reita Panorama”, “Ceļš Iz Muojom”.

No plkst.  22.30 festivāla norises vietā jau tradicionāli kursies Jāņuguns, bet Jāņu rītu varēs sagaidīt Līgo nakts ballē, kopā ar Latvijas šlāgeraptaujas dalībniekiem Kristīni un Alvi.

Nekas nespēj tik labi nomierināt, likt aizmirst ikdienas rūpes, mazināt stresu, atjaunot ķermeni kā pirts rituāls. Visas dienas garumā  festivāla viesiem būs iespējams apmeklēt kādu no pirtīm, izbaudot latviešu pirts rituālus vai vienkārši atpūšoties draugu kompānijā.

Festivāla laikā dalībniekiem ir iespēja nakšņot tuvākājās viesu mājās vai Višķu dienesta viesnīcā, kā arī, festivāla norises vietā tiks ierīkota telšu pilsētiņa, kuru iepriekš ir jārezervē. Telšu pilsētiņā būs iespējams iebraukt jau no 21. jūnija un jāizbrauc līdz 24.jūnija pēcpusdienai.

 

Biļetes var iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā un https://www.bilesuparadize.lv, Daugavpils novada pašvaldības aģentūrā “TAKA”, Višķu pagasta pārvaldē, Daugavpils tūrisma informācijas centrā.
Cenas:
IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ:

Ieejas biļete –  4 Eur

Ieejas biļete + telšu pilsētiņa (visas dienas) – 7 Eur

PASĀKUMA DIENĀ(tirdzniecība no 18.30):

Ieejas biļete –  5 Eur

Telšu pilsētiņa – 2,85 Eur/diennaktī

Bērniem līdz 12 gadiem, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, ieeja pasākumā bez maksas.
Līgo svētku svinēšanu Višķu estrādē, gleznainā Luknas ezera krastā, jau sesto gadu rīko Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”. Līgo Višķos ir vieni no lielākajiem un krāšņākajiem svētkiem Latgalē, uz kuriem dodas gan Daugavpils novada ļaudis, gan ciemiņi no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem, kā arī ārzemju viesi.

Pasākumu atbalsta: Daugavpils novada dome, Višķu pagasta pārvalde, Ambeļu pagasta pārvalde, tirdzniecības centrs “Solo”, viesnīca Park hotel “Latgola”, “Pabeerzner”, “Latgales Alus”, “Latgales Laiks”, “Latgalīšu Kulturys Gazeta.lv”.

Papildus informācija:

Informējam, ka pasākumā notiks fotogrāfēšana videofilmēšana; iegūtie materiāli tiks izmantoti ievietošanai www.daugavpilsnovads.lvwww.visitdaugavpils.lv http://www.uhrenreplicas.com/www.facebook.com/agenturataka, http://visku-estrade-stadions.lv/, u.c.

Plašāka informācija www.visitdaugavpils.lv, kā arī Facebook lapā https://www.facebook.com/ligoviskos/,  http://ligo-viskos.mozello.lv/

Tirdzniecības noteikumi un pieteikuma anketa: 

Ligo-Viskos2019-Tirdzniecibas-noteikumi-

Ligo-Viskos2019-Tirdzniecibas_pieteikums