Līgo svētki “Jampadracis kolchozā”

afisha ligo TAKA

Daugavpils novads aicina uz jautru Jāņu svinēšanu Višķu brīvdabas estrādē –“Jampadracis kol(c)hozā”

Līgosim Višķu brīvdabas estrādē! Vasaras saulgriežu svētkus aicinām svinēt Luknas ezera krastā, jautri pavadot laiku koncertā un ballē, nogaršojot alu un sieru, iepērkoties pie amatniekiem un mājražotājiem, pinot vainadziņus zāļu tirdziņa meistardarbnīcā un kopā pie ugunskura sagaidot saullēktu. Šogad Daugavpils novada vērienīgākais Jāņu pasākums iecerēts līksmā kolhoznieku garā, atceroties tos gadus, kad šie svētki bija kļuvuši oficiālajai varai nevēlami, bet tautā joprojām svinēti. Pasākums sākas 20.30, bet balle – 22.30. Ieejas maksa – 3 EUR, ar vainadziņiem – 2 EUR.

Pat visbargākajos padomju varas gados Jāņu svinēšana turpinājās – klusāk vai skaļāk, viltīgi svētkus pārdēvējot vai atklāti godā ceļot – un tā bija zīme, ka tautas dzīvā uguntiņa nav nodzisusi. Tādēļ  pasākuma organizētājs – Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” vēlas svētku teatralizētajā uzvedumā parādīt, kā šos svētkus svinēja kolhoznieki nesenajā pagātnē. Netrūks ne joku, ne jautru izdarību, koncertu kuplinās grupas “Pankūkas (Inga un Normunds)” un “Latgales dāmu pops”, Santa Kasparsone, TDA “Līksme”, Agate Jermaļonoka, VIA “Mažors”, AIK “Romaškas”. Pēc saulrieta Juris Ostrovskis aicinās uz zaļumballi ar “Dvinskas muzikantiem”.

Darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, zāļu tirdziņš, kolhoza priekšsēdētājs pacienās ar alus glāzi un siera šķēli, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas.

No Daugavpils pilsētas 23. jūnijā pasākuma vietā būs iespējams nokļūt arī ar autobusu ­pēc šāda grafika: Naujene – 19.00; Krauja – 19.05; “Apavu kombināts” (Daugavpils) – 19.30; Vecstropi – 19.40, Lociki – 19.50; Maļinovka – 20.00; Višķu estrāde – 20.15. Plkst. 24.00 no Višķu estrādes autobuss pa to pašu maršrutu dosies atpakaļ līdz Naujenei.

Uz tikšanos Jāņos Višķu estrādē, Daugavpils novadā!

Aicinām pieteikties mājražotājus un amatniekus. Tirdzniecības noteikumi skatāmi šeit. Tirdzniecības noteikumi_Liigo_Viski2016

Papildu informācija:

Rolands Gradkovskis, Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” direktors

e-pasts taka@dnd.lv

tālr. 65476748, 29431360